Все Вами перераховане і являє собою ту красу,яка є весною в Холодному Яру.Ну,і ще слід додати хащі ведмежої цибулі (http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%8F_%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B0),або,по-місцевому-левурди )
ух ти, дуже дякую! не раз чула цю назву "ведмежа цибуля", але якось не доводилося бачити, навіть на фото. ..у моїх краях такої рослинки навесні не бачила.. хоча там дуже багато квітів різних - і медунки, і ряст, і первоцвіти жовті, і білі не-знаю-назви такі тонесенькі тендітні, різні.. а такого не бачила.
За "левурди" - особливе дякую! Ви ж записуйте, записуйте все місцеве і діалектне! :) і діліться з народом який тим діалектним дуже цікавиться. :))
Левурда)Тією левурдою місцеві селяни рятувались від голоду під час голодомору 32-33 років.Та й зараз ніхто її не цурається-бо це перші вітаміни:) http://static.panoramio.com/photos/original/57412797.jpg а це вона цвіте http://static.panoramio.com/photos/original/58016498.jpg Наче повинна б і в ваших краях рости...
може й так, може й росте. Просто вона ж все-таки більше у лісах росте.. а я сама одна в ліс (у бабусі) ходити навесні не ризикувала. І компанії навесні якось і не було, влітку тільки - наприклад, по малину. Тільки у яру доводилося бути, а там не зовсім "лісовий" клімат, так би мовити, це більше як великий садок чи що. :)
Хоча і в яру якось у дитинстві доводилося "захищати честь і гідність" від якихось хлопців у яру.. як згадаю - аж не віриться що таке було. Мою напарницю по пастушеству корів на горбку під яблунею якісь пацани заловили (ну до ґвалтування не доходило, але все одно), а я стою з палицею пастушою у низинці, за спиною - болітце поросле болотяною травою, і кажу ухмиляющемуся типчику з рештою придурків за спиною: "підійдеш на три кроки - отримаєш патиком". Він ступив пару кроків - я товстим патиком його по руці збоку вперіщила так добряче і через болото такого драпака дала, що здається, навіть капці не замокли. :) Як не дивно, але ніхто вже не наздоганяв. Потім як поїхала в Київ після закінчення літніх канікул, кажуть, легенди ходили про те що "якась там одна" "такому-то" доброго синього синяка зробила на руці.. :)
Та в нас в Черкасах скільки себе пам'ятаю,її теж звали левЕрда,а холодноярці називають саме левУрдою.І так і так правильно:) На салат нарвемо як би вона не звалась,аби було що рвати:)
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
..у моїх краях такої рослинки навесні не бачила.. хоча там дуже багато квітів різних - і медунки, і ряст, і первоцвіти жовті, і білі не-знаю-назви такі тонесенькі тендітні, різні.. а такого не бачила.
За "левурди" - особливе дякую!
Ви ж записуйте, записуйте все місцеве і діалектне! :) і діліться з народом який тим діалектним дуже цікавиться. :))
no subject
http://static.panoramio.com/photos/original/57412797.jpg
а це вона цвіте http://static.panoramio.com/photos/original/58016498.jpg
Наче повинна б і в ваших краях рости...
no subject
Просто вона ж все-таки більше у лісах росте.. а я сама одна в ліс (у бабусі) ходити навесні не ризикувала. І компанії навесні якось і не було, влітку тільки - наприклад, по малину.
Тільки у яру доводилося бути, а там не зовсім "лісовий" клімат, так би мовити, це більше як великий садок чи що. :)
Хоча і в яру якось у дитинстві доводилося "захищати честь і гідність" від якихось хлопців у яру.. як згадаю - аж не віриться що таке було. Мою напарницю по пастушеству корів на горбку під яблунею якісь пацани заловили (ну до ґвалтування не доходило, але все одно), а я стою з палицею пастушою у низинці, за спиною - болітце поросле болотяною травою, і кажу ухмиляющемуся типчику з рештою придурків за спиною: "підійдеш на три кроки - отримаєш патиком". Він ступив пару кроків - я товстим патиком його по руці збоку вперіщила так добряче і через болото такого драпака дала, що здається, навіть капці не замокли. :) Як не дивно, але ніхто вже не наздоганяв.
Потім як поїхала в Київ після закінчення літніх канікул, кажуть, легенди ходили про те що "якась там одна" "такому-то" доброго синього синяка зробила на руці.. :)
no subject
no subject
no subject
no subject
На салат нарвемо як би вона не звалась,аби було що рвати:)
no subject
no subject
А снігу-досить вже:)
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
Жаль погода испортилась немного, я уж очень жду этих светлозеленых весенних красок :)
no subject
no subject
no subject
А прогноз на суботу поки непоганий.
no subject
Так,прогноз втішає:)
no subject
Я на наступному тижні вам подзвоню
no subject
А з підсніжниками не пролетимо?Цікаво,вони зараз ще не цвітуть?
no subject
Люди не перший рік їздять
В Черкасах підсніжники вже цвітуть, а в Х Я ще сніг лежить
no subject
В любому випадку планую поїхати ще й 31-го)
no subject
no subject